Rostoucí důležitost SSL certifikátů pro SEO

By

securityO vzestup SSL certifikátů, kterých bylo dříve jako šafránu, se postaral Facebook. Ten pro své aplikace protokol HTTPS vyžaduje, ale pravý boom SSL je teprve před námi. Neiniciuje ho nikdo jiný, než Google. Není to tak dávno, co sám dokončil nasazení certifikátů na všechny své služby a teď naznačuje, že bude očekávat něco podobného i od vás. Volání internetového giganta po větší bezpečnosti budou muset začít všichni webmasteři chtě nechtě naslouchat.

Google totiž nedávno oznámil, že nově ve svém algoritmu pro řazení výsledků vyhledávání začíná SSL certifikáty zohledňovat. Zatím jen nepatrně a dle jeho slov to má v současné době vliv na méně než procento globálních výsledků vyhledávání. Primárním kritériem pro řazení výsledků je pro Google pořád kvalitní obsah, ale naznačil, že v budoucnu může klást na SSL certifikáty mnohem větší důraz.

Jestliže provozujete eshop, nebo máte na webu registrační či jiný formulář, který nějakým způsobem nakládá s osobními údaji vašich návštěvníků, měli byste SSL certifikát mít bez ohledu na Google. A jestli chcete zabezpečit vaše návštěvníky napříč celým vaším webem, podobně jako to děláme my, můžete si certifkát zakoupit přímo z naší Klientské sekce.

Certifikáty se, podobně jako domény či hosting, předplácí alespoň na jeden rok dopředu a základní SSL certifikát pro jednu adresu vás vyjde na 590 Kč vč. DPH. Web navíc většinou nemusíte kvůli zabezpečení nijak upravovat, stačí nám říct na jakou adresu ho chcete a my se už o zbytek postaráme.


One Response to “Rostoucí důležitost SSL certifikátů pro SEO”

  1. Google Business View Photographer

    Primárním kritériem pro řazení výsledků je a bude pro Google stále hodnotný obsah. A ze své praxe mohu doporučit také firemní zápis zdarma v síti Google + a koneckonců také virtuální prohlídku firmy. Společnosti, firmy, zařízení, nebo provozy, které ji mají realizovanou, samozřejmě ve výsledcích hledání Google před ostatními upřednostní. A to zejména proto, že jde zase o zajímavý obsah, dále verifikovanou G+ stránku a propojení s mapami Google. Pokud byste se chtěli dozvědět více, rád Vaše dotazy zodpovím.
    Milan Tuček
    Google Trusted Photographer

    Odpovědět

Leave a Reply