Nejlevnější domény? U nás už ne. Přesto se vám vyplatíme.

By

Pryč jsou časy, kdy jsme měli nejlevnější domény mezi českými hostingy.

Trh se změnil. Domény jsou dnes superlevné (od 1. února se opět snížila cena za českou doménu na 125 korun bez DPH) a hostingy se předhánějí, kdo je nabídne o korunu levněji. My se už nechceme účastnit tohoto zbytečného závodu. Nedává nám to smysl z následujících důvodů:

Malé částky

Když jsme v minulosti slevili domény o pár desetikaček, z reakcí jsme zjistili, že vás to trochu potěší, ale nevytrhne. Prostě v ceně hostingu a domény kolem 1300 Kč  neřešíte dvacku sem nebo tam. Doména už dávno nestojí 1 600 Kč.

Vy, naši zákazníci

Již jsme vzdali boj o zákazníka, který volí  hosting kvůli tomu, že ušetří 20 Kč ročně. Takový zákazník rozlišuje pouze cenu nejen u domény, ale i u hostingu. Buď mu nevadí ztrácet více svého času, nebo neví, co ho čeká, a zapláče.

Neprodáváme domény jako teplou vodu

My se o vás staráme, i když u nás parkujete jenom doménu. I pouhá doména vám totiž může přidělat starosti a sežrat čas.

S doménou u nás očekávejte:

 • pomoc s nastavením DNS
 • postarání se o převod domény k nám
 • možnost si zdarma  aktivovat Rychlostránky a tak doménu zhodnotit obsahem
 • upozornění včas SMSkou, pokud ji zapomenete prodloužit
 • asistence při změně držitele domény
 • možnost si doménu jednoduše kamkoli přesměrovat

To vše za pořád velmi nízkou cenu 199 Kč včetně DPH.

A jak důležitá je cena domény pro vás?


9 Responses to “Nejlevnější domény? U nás už ne. Přesto se vám vyplatíme.”

 1. Michal Brtníček

  Pokud držíte v rukou trumf jménem Hosting Blueboard, je pravda ve všem, co píšete. Pokud ovšem člověk provozuje více projektů a u každého si registruje .eu, .cz a .com ve variantách s a bez pomlčky, pak i ta dvacka udělá velkou službu 🙂

  Odpovědět
 2. Tomáš

  Není důležitá cena domény a ani tak není důležité mít nejlevnější webhosting. Je důležité jak se o klienty staráte a v tom za Vámi ti, co se chlubí nejlepšími cenami DOST zaostávají.

  Odpovědět
 3. Ondřej

  Trh je nasycen a co píšete je pravda. Po přechodu od ovocné konkurence si nemůžu stěžovat.

  Odpovědět
 4. Milka

  Připlatit si pár korun za výtečné služby by zákazníkovi, který ví, co chce, nemělo dělat problém. A opačně – odejít kvůli pár korunám od někoho, kdo nabízí takový přístup ke klientům, jako vy, by bylo bláznovství. Konkurence by se měla učit… A nebo radši ne… 🙂 Díky, že jste!

  Odpovědět
 5. Pavel Bílek

  Kdysi jsem právě kvůli těm pár korunám přeběhl ke konkurenci. Leč velmi brzo jsem poznal, jaká to byla chyba 🙂 Chválím osobní a vstřícný přístup. Výborné služby. Jen tak dál.

  Odpovědět
 6. Hryzalek

  Super, klidně a rád budu pořád platit cenu jakou máte, jen bych rád, kdybyste udělali vlastní šabliny na DNS, co vy na to? 🙂 Ušetřenej čas mi za tu desetikačku stojí 🙂 …

  Odpovědět
 7. Jmeno

  Vsechny weby (aktualne 8) provozujeme na vlastnim serveru. A potvrzuji slova Michala Brtníčka – pokud je to mozne, registrujeme CZ, EU a COM variantu. Zaroven bez a s pomlckami a pokud to stoji za to, pak i s preklepy. K tomu nejake to podobne jmeno (eliminace konkurence)… Naprosto bezne mame pro jeden projekt pet, sest domen, vetsinou vic, i pres deset. A pak je ta padesatikoruna, o kterou jste drazsi, pomerne znatelna, jsou to nejmene dve varianty zdarma.
  Dovolite mi dotaz? Kdyz CZ NIC snizi cenu, vy na to nereagujete. Kdyby cenu zvysil, take nebudete reagovat? To asi ne, ze? Nazyvejte to jak chcete, ja to nazyvam zlodejna. A jsem rad, ze existuji jini, ferovi registratori.

  Odpovědět
  • Jiří Zralý

   Neradi reagujeme na anonymní komentáře, ale přesto děkujeme za názor.

   My na cenu NICu reagujeme, několik let jsme měli nejnižší cenu na trhu. Nyní už jsme se rozhodli nezávodit s ostatními a raději nabídnout k doméně férové služby za rozumnou cenu domény.

   Odpovědět
 8. Roman A. Masaryk

  Nikdy bych si nedovolil nazvat přístup BlueBoardu zlodějnou. Někdo možná není schopen pochopit, že k doméně je třeba také provozovat dva DNS servery, a to po celou dobu její registrace. Pro info tedy k té férovosti: velkoobchodní cena CZ domény je 150,- korun (125,- bez DPH), minimální záloha registrátora činí 140 tisíc korun a 60 tisíc stojí roční poplatek bez ohledu na počet domén. Poté přijde hostingová společnost, která z mnoha důvodů sama registrátorem není a tu doménu musí registrátorovi zaplatit. K doméně je třeba po dobu registrace provozovat dva DNS servery. Jestli má někdo pocit, že je zlodějna, že mu není prodána doména za původních 150,- korun velkoobchodní ceny a ještě je mu nabídnuto provozovat na té doméně mail a jednoduché webové stránky, má zřejmě buď problém s matematikou nebo chápáním. Pro mě je cena více než férová. Ale dost už k tomu…
  Přestože provozujeme i další dva servery mimo hostingy u BlueBoardu, máme BlueBoard rádi a ty nejdůležitější hostingy máme stále u něj. Servis spojený s doménami, hostingy a vůbec se vším, vstřícnost, možnost individuálních řešení… to vše je natolik ojedinělé na českém internetu, že budu za kluky kopat kdykoli a kdekoli.

  Odpovědět

Leave a Reply