Hosting Blueboard.cz v roce 2011

By

Tradiční zpráva, ale na novém místě. Novinkou, která ale už patří do roku 2012 je tento blog, kde o našem hostingu budeme psát určitě častěji, než jednou ročně. Těšte se.

Hostingy a domény

I když jsme minulý rok pěkně rostli, poprvé jsme rostli méně, než v předchozím roce. Aktivovali jsme 1168 nových hostingů (o 13% méně než v roce 2010). Zaznamenali jsme větší ukončování hostingů, protože dotyčná firma prostě zanikla. Určitou vinu na tom mají multihostingy, jejichž objednávky vzrostly s novou nabídkou

5 domén na jednom webhostingu bez příplatku.

Takových domén jsme aktivovali 529 (+88%). Spousta z vás tedy ušetřilo mnoho peněz, protože místo dalšího placeného hostingu stačilo přidat zdarma další doménu k tomu stávajícímu.

Zajímavostí je, že když využijete tento multihosting naplno, vyjde vás jeden web na 19 Kč měsíčně i s DPH. Samozřejmostí jsou vlastní emaily na každé doméně.

Prodloužili jsme 5170 (+39%) domén a 2486 (+16%) nových jsme zaregistrovali.

Místo na disku

Místo už jsme nezvětšovali, protože jsme zjistili, 20 GB na WWW a mail prostě stačí. Za celý rok jsme nezaznamenali žádný požadavek na zvětšení místa (pokud si dobře pamatuji).

Nový web

Spustili jsme nový web, včetně Klientské sekce a nového objednávkového formuláře.

Rychlostránky

Rychlostránky si můžete aktivovat zdarma na každé doméně, kterou u nás máte. Pomocí Rychlostránek si potom můžete naklikat jednoduchý webík za několik minut.

Zdarma přechod od konkurence

Uvědomili jsme si, že k nám chcete přejít, ale je vám líto předplaceného období u konkurence. Už nemusí, protože stejný počet dní, který tam máte ještě předplacen, vám u nás dáme navíc zdarma. Nepřijdete tedy ani o korunu.

CZ a EU domény se automaticky registrují

Jak je o nás známé, automatizujeme každou rutinu. Zautomatizovali jsme tedy i registraci českých a evropských domén. Pro nás to znamená méně práce, ale co to znamená pro vás? Že když si objednáte doménu s touto koncovkou a zaplatíte ji, bude registrována do 1 minuty od přijetí platby. A při použití platební karty, systémů PayPal nebo Supercash nám platba dorazí ihned.

Sbohem, Zelený hostingu

Ano je to tak. Vždy jsme nabízeli 2 varianty hostingu. Modrý a Zelený. Zelený byl pouze pro statické stránky, ale PHP a MySQL k němu šlo dokoupit. Z určitých důvodů jsme se rozhodli Zelený hosting dále nenabízet. Jedním důvodem byla ještě přehlednější nabídka hostingu a zjednodušení webu a objednávkového procesu.

Všem současným klientům samozřejmě Zelený zůstává a nic se pro ně nemění. Dokonce i na přání Zelený objednáme, pokud si o něj požádáte.

Nejsme nejlevnějším hostingem na trhu, a ani jím být nechceme. Za rozumnou cenu (zvláště při využití multihostingu) nabízíme velmi kvalitní hosting, za který se můžeme osobně zaručit, a který máte rádi.

To je směr, kterým se chceme ubírat, a vy nám v tom pomáháte. Děkujeme.

Odkazy

Jak jsme si vedli v předchozí letech?

Dříve jsme psali tyto zprávy na digitální Citron.


Leave a Reply